ICQ vs. SKYPE - Kdo je lepší...???

6. května 2007 v 17:08 | ricky |  ICQ a SKYPE
Co umí a jaké jsou jejich přednosti?

ICQ 5
Push2Talk, ICQ Voice Chat - služba pro hlasovou komunikaci prostřednictvím internetu, Integrace služby vyhledávání Google Search, Status manager Xtraz - umožní vytvořit vlastní stav vedle již přítomných Available, Non available atd., možnost skrýt ikony stavu kontaktů, Buzz It! Xtraz - hromadné rozesílání zprávy, nový systém pro automatické aktualizování, podpora zobrazení po celé obrazovce (full screen) a podpora zobrazení dvou oken (dual screen), podpora odesílaní souborů s využitím plné rychlosti uploadu.
Skype
Průchodnost firewally, nízké nároky na šířku pásma spolu s výbornou kvalitou hlasu, standardně kryptovaný přenos hlasu, jednoduchá použitelnost software, "telefonní" adresář, možnost konferenčních hovorů, odesílaní zpráv i souborů obdobně jako u ICQ, možnost bezkonkurenčně levného volání na pevné (i mezinárodní) linky, zabezpečení pomocí šifrování, vzhled bez bannerů a reklam.

A závěr?
Kdo je v této oblasti vlastně vítěz? To ať si zváží každý sám, protože každý program má své klady i zápory a každý si najde své příznivce i zaryté odpůrce. K největším kladům Skype patří bezesporu fakt, že je to program určený především pro kvalitní hlasovou komunikaci a ostatní služby jsou spíše jakýmsi bonusem. Oproti tomu ICQ bylo podle mého názoru vždy určeno především pro komunikaci v textové podobě a rozšíření hlasových funkcí je rozhodně velké plus. Přítomnost blikajících animovaných bannerů může být pro někoho důvod k tomu, že ICQ přehlédne u Skype se s nimi totiž nesetkáte. Co se týká systémových nároků je na tom ICQ o něco lépe u Skype je využití systémové paměti řádově 4x vyšší. Naproti tomu jak už bylo zmíněno výše, Skype stačí na plynulou komunikaci i pomalé modemové připojení což spousta lidí jistě ocení.
ICQ i Skype jsou jedni z nejpoužívanějších, avšak je i řada dalších méně či více kvalitních programů, které se zabývají komunikací , jako jsou například : SIPphone, TeamSpeak 2, Trillian 3, Miranda IM, MSN messenger.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Pokud si tu byl pls klikni...

click 100% (286)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama