Firefox vs. Explorer - Kdo je lepší...???

7. května 2007 v 18:05 | ricky |  Firefox a IE
Firefox vs. Explorer - pojem, který dnes zná každý, kdo se alespoň trochu pohybuje ve světě internetu. Obyčejní uživatelé, kteří nemají ani ponětí, co je zabezpečení počítače, sázejí na jednoduší Internet Explorer.
Programátoři a uživatelé, kteří znají internet i se všemi jeho temnými zákoutími, preferují Mozzilu Firefox. Proč?
Především kvůli jeho rozšiřitelnosti a možnosti obrovského přizpůsobení.Pro Firefox existují tisíce rozšíření a desítky kvalitních pluginů. Pro IE také, ale v daleko menším množství. Dále má Firefox podporu tzv. skinů. O tom by se vám s IE mohlo jenom zdát smajlík. Právě tyto vlastnosti posunují Firefox o krok napřed.
V pohodlnosti používání jsou prohlížeče zatím vyrovnané, ale Firefox má nakročeno o něco dál. Firefox totiž podporuje libovolné poskládání tlačítek toolbaru. Mezi ovládací prvky můžete vkládat mezery a oddělovače. Firefox má taky malé vyhledávací okýnko umístěné vpravo od panelu Adresa (význam je snad každému jasný smajlík), který podporuje mnoho vyhledávačů (Google, Centrum, Seznam, Jyxo,...). Používání záložek je také mnohem pohodlnější než v IE.
IE má naopak jednoduší uživateské rozhraní a větší tlačítka, proto ho volí spíše začínající uživatelé.
Co ale dělá z Firefoxu číslo jedna je zabezpečení počítače. Pokud budete s IE surfovat po warezu nebo po stránkách +18, nachytáte plno svinstva, které vám bude za vašimu zády pomalu ničit operační systém a ž vás donutí k reinstalu OS. S Firefoxem se vám může stát to samé, ale pravděpodobnost je minimální. V kombinaci s kvalitním antivirem, antispywarem a firewallem se váš počítač stane nedobytnou pevností (ale nainstalování tří antivirů vám nepomůže smajlík).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama