Co je vlastně ICQ...???

6. května 2007 v 17:11 | ricky |  ICQ a SKYPE
Co je vlastně ICQ ?
Vylepšená verze předchozích ICQ (lite 4, 2003, atd..) pro komunikaci a telefonování po internetu. Původní anglický název ICQ je slangovou zkratkou "I Seek You" (hledám tě). Je to jednoduchý a chytrý způsob jak se dostat do styku s lidmi. Tento program pomáhá nalézat přátele a lidi s podobnými zájmy celého světa, kteří se mohou dorozumívat emailem, chatem, SMS, telefonem, voicechatem i videochatem. Všeobecně nejvíce populární metoda komunikace na ICQ je okamžitá zpráva, umožňující poslat vzkaz ihned po stisknutí tlačítka "Send" (Poslat), uživatele vybíráte ze svého kontakt listu. Oproti předchozím verzím se ICQ 5 může pochlubit i mnoha změnami.
Po instalaci se objeví již známé přihlašovací okénko, do nějž je třeba zadat UIN (nebo ICQ e-mail) a uživatelské heslo. Nastavit si můžete, zda si program má pamatovat vložené heslo a při dalším spuštění se automaticky přihlásit k používání služeb.
Hned na první pohled zaujme vzhled Contact listu. Design ztrácí těžkopádnost verze 4 a je o poznání jednodušší a i na pohled (až na reklamy) velice příjemný. Ikonky jsou barevně odlišeny, takže stačí letmý pohled a ihned vidíte, kdo je online a kdo ne. Změny v designu se dočkali i smajlíci (předchozí se mi možná zdáli hezčí).
Radost, ale naopak neudělá přítomnost již zmíněných reklamních bannerů, jak v úvodní části, tak i v dalších částech ICQ. Asi nejvíce novinek najdete právě v zobrazení aplikace. Díky nejnovějším možnostem přizpůsobení bude vzhled ICQ přesně takový, jaký požadujete. V nové verzi je přímo do samotného programu přidána podpora skinů bez nutnosti instalovat aplikace jako ICQ Plus. Něco podobného se sice nacházelo i ve verzích předchozích, ale díky malé dostupnosti, byla tato funkce takřka nepoužitelná.
V základní instalaci jsou k dispozici 3 nastavitelné vzhledy. Klasickým posuvníkem také můžete změnit barvu a odstín všech dialogových oken. Stejně jednoduše lze nastavit výchozí složku s emotikony a systémovými zvuky.
Pokud vám nevyhovují defaultně nabízené statusy Online, Away, N/A, Invisible a Offline, není problém vytvořit si vlastní. Jste-li zvyklí pracovat na více monitorech současně, jistě potěší i podpora víceobrazovkového režimu. Vývojáři přidali i možnost maximalizace herního okna na celou obrazovku. Při odesílání zprávy jsme si už postupně zvykli na klávesovou zkratku Alt + S. Jako klávesu pro odesílání si lze u ICQ 5 nastavit klasický Enter tak, jak je tomu v mnoha ostatních aplikacích a chatroomech. Inovacím se nevyhnuly ani možnosti komunikace mezi uživateli. Žhavou novinkou je funkce známá především uživatelům radiovysílaček - Push-To-Talk. Pokud jste se s tímto pojmem ještě nesetkali, pak vězte, že PTT umožňuje odesílat hlasové zprávy po stisknutí tlačítka. Velkou výhodou je okamžité spojení a není tedy potřeba čekat na vytočení protějšího účastníka. Na druhou stranu spojení neprobíhá, když nikdo nic neříká.
Samozřejmě jsou aplikace, jako např. Skype, které jsou přímo na hlasovou komunikaci zaměřeny. Proč, ale mít instalováno deset dalších programů, když může být vše obsaženo v jednom? Nová verze se dočkala podpory vzdáleného hlasového hovoru. Funkce je označována jako ICQ Voice chat. Pokud tedy máte mikrofon a protější strana stejného kecálka jako vy, pak už nic nebrání tomu, abyste všechno řekli přímo vlastními slovy. Jsou pro vás písmena i slova málo? Žádný problém - stejně jednoduše, jako přenášet hlasový hovor lze pořádat ICQ video chat. Stačí jen webová kamera a ICQ video se o vše ostatní postará téměř automaticky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama